25 Mart 2009 Çarşamba

Sığınacak Limanlar

Hepimiz canımız sıkkın olduğunda sığınacak bir liman arıyoruz bunu anladım. Herkesinki farklı. Kendiminkini çok zor geçen şu günlerde keşfettim. Kendimi dizilere vermek. En son sardığım dizi Fringe!eyooooo...Ama benim bu dizilere sarmam çaresiz sıkıntılar zamanında oluyor, elin kolum bağlı oturduğum zamanlarda, yani sadece zamanla halolacak sorunlarda. (bknz. geçen sene Nisan-Haziran aralığı)
Fringe, yine Lost'un yapımcılarından ama Lost gibi olmayan bir dizi...Gene sorular var ama sorular böyle episodelar hatta seasonlar sonra cevaplanmıyor. Yanında tabiki Lost yeni sezon, sümüklü Grey's Anatomy, yerlilerden de Melekler Korusun. O Hümeyra yok mu Hümeyra var olduğu her şeyi güzelleştiriyor bence (Avrupa Yakası hariç). Düzenli olarak sardıkdıklarım bunlar ama rastladıkça izlediklerimi de sayarsak çıldırmış olduğum ortaya çıkabilir...İnsanın içinden hiçbir şey yapmak gelmediği zamanlarda benim en iyi kafa dağıtma yolum buymuş işte.
MOS'unki ise bize biraz pahalıya mal oluyor, oldu değil çünkü olmaya devam ediyor.Senede toplasam toplasam 1 kere seyahate gidiyorum iş için, geçen sene gittiğimde (bir cinnet anında silindiği için yazının linki verilememektedir) malum fotoğraf yazıcısını almıştı. Bu seferki gidişimde ise ne yapmış etmiş tüm hayırlarıma rağmen Macbook Pro almış. Neymiş efendim, Vatan Bilgisayar'da Microsoft Office orijinal programını alanlara (200 TLya) her ürün % 25 indirimliymiş, bu fırsat kaçarmıymış. Sadece onunla kalsa yine üzülmeyeceğim, aletin her türlü çevrebilimlerini de alınca astarı yüzünden pahalıya geldi valla. Yok faresiydi, harici harddiskiydi, taşıma kılıfıydı, programlarıydı, soğutucusuydu....vs.vs.
Neyse ki tüm bunlar dizileri seyretmemi sağlıyor da ondan çok ses çıkaramıyorum.

3 yorum:

Herbert dedi ki...

supernatural

Hafiye dedi ki...

Benim niye bu siteden haberim yok ve ben bunu Neo Çıtır'ın takip ettikleri listesinden buluyorum??

melontheroad dedi ki...

herbert anlamadım?
hafiyecan söylemedim mi ben sana,ben söyledim sanıyorum ama zaten çok sık yazamıyorum...